O akcji

 

“Bez krytyki zmieniamy nawyki” to ogólnopolska akcja edukacyjno – społeczna, której celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej prawidłowych nawyków żywieniowych oraz pomoc osobom  z nadwagą i otyłością w dążeniu do lepszego samopoczucia oraz poprawy zdrowia. W ramach akcji zaplanowaliśmy szereg działań jak darmowe konsultacje dietetyczne w gabinetach dietetycznych Projekt Zdrowie w całej Polsce, spotkania, warsztaty oraz transmisje live stream ze specjalistami.

Otyłość często wciąż postrzegana jest jako zaniedbanie i utożsamiana ze spożywaniem zbyt dużej ilości jedzenia i folgowania sobie w tym zakresie, tymczasem jest to skomplikowane schorzenie metaboliczne. Celem akcji „Bez krytyki zmieniamy nawyki” jest edukowanie w zakresie prawdziwych przyczyn otyłości, zwiększanie świadomości na temat bezpiecznych metod jej leczenia oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania osób otyłych w Polsce. Błędne rozumienie otyłości jako efektu zaniedbania żywieniowego czy lenistwa, naraża bowiem osoby chore na otyłość na dyskryminację w szkole, w miejscu pracy czy przestrzeni publicznej. A otyłość może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy status społeczny.

W ramach naszej poprzedniej akcji “Pomagamy, nie oceniamy”, udało nam się pomóc tysiącom osób na terenie całej Polski. Nasi dietetycy odbywali konsultacje w gabinetach, ale też organizowali spotkania i prelekcje z mieszkańcami podczas lokalnych eventów. Widzimy jednak, że problem nadal jest poważny, dlatego również w tym roku chcemy pomagać osobom z nadwagą i otyłością w dążeniu do lepszego samopoczucia oraz poprawy zdrowia.  Podobnie jak w poprzedniej edycji, gabinety dietetyczne Projekt Zdrowie oferują możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych.

W trakcie spotkania dietetyk:

  • przeprowadza analizę składu ciała,
  • wykonuje badanie poziomu tkanki tłuszczowej
  •  podaje wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu
  • podpowiada, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Serdecznie zachęcamy do udziału w  akcji i regularnego odwiedzania naszej strony!

 

Leave a comment